Weingut Johann Müllner

Rakouské vinařství Johann Müllner - Krems, Rakousko, oblast Kremstal

Rodina Müllner je hrdá na historii svého vinařství, jež jen s několika hektary, založil Michael Müllner (pradědeček dnešního majitele Johanna Müllnera), v roce 1860. V roce 1921 došlo ke spojení vinic s vinařstvím dědečka Johanna Müllnera a poté s jeho tatínkem také Johannem Müllnerem. Nyní se Johann Müllner (4. generace) vydává na cestu s novými vinicemi, které se v roce 1984 rozrostly na 14 hektarů a vína se prodávaly formálně v restauracích a hotelech v Rakousku a Německu.

Filozofií vinařství Johann Müllner je rozvíjet a udržovat speciální vlastnosti rakouského bílého vína, zejména vín z Podunají, mezi které patří čerstvost, kořeněnost, jemnost a složitost. S tímto vědomím jsou hrozny ručně sbírány a během sklizně pečlivě vybírány. Proces vinifikace se provádí s velkou pečlivostí a víno zraje v nádobách z nerezové oceli. Víno z klasifikovaných lokalit se zpracovává a zraje v dřevěných sudech. Vína jsou naprosto přirozená, nepoužívají se žádné přísady.

Vlajkovou lodí jsou Riesling a Grüner Veltliner a to jak v sortimentu Kabinett (zvláštní kvalita vína). Obě tato vína se vyznačují spolehlivou kvalitou a dokonalými odrůdovými vlastnostmi.

Vinař Johann Müllner se narodil v roce 1968. V roce 1989 navštěvoval vinařskou školu v Klosterneuburgu a po absolvování několika stáží v Německu, se stal výkonným ředitelem vinařství, které převzal v roce 1991. O tři roky později proběhla rozsáhlá restrukturalizace areálu společnosti včetně všech nových instalací zařízení. V roce 1998 si otevřel se svým bratrem Michaelem vinárnu na Starém Městě. „Topheuriger“ ve starém městě Krems je nyní zcela řízena Michaelem Müllnerem.

Během let 2002 až 2005 bylo 14 hektarů vinic rozšířeno na 75 hektarů. Nákupem a pronájmem vinic ve městě Krems bylo obnoveno a vysazeno 32 hektarů. Za posledních 15 let se ve vinařství Johann Müllner změnilo téměř vše. Zatímco předkové dávali přednost obchodu s vínem, v roce 1991, kdy pravnuci zakladatele převzali vinařství, změnili zaměření na výrobu a rozšířili oblast vinic nákupem dalších. Plocha vinic se tak rozrostla na téměř 75 hektarů. Poslední roky byly poznamenány rozšiřováním a strukturálními změnami odrůd. Příkladem jsou terasy Rieslingu „Faucha“, podmíněné zakoupením území od 19 různých pěstitelů hroznů, které získaly cenu Hans - Czettel za ochranu životního prostředí.

Ambice vstoupit na mezinárodní trh se osvědčily. Vinařství Johann Müllner prodává svá vína nejen v Rakousku, Německu, ale také ve Velké Británii, Švýcarsku, Švédsku, Nizozemsku, Španělsku, Norsku, Finsku, České republice, Slovinsku a pracují na nových trzích jako USA, Kanada, Čína.

Vinařství Johann Müllner je situován v srdci města Krems. Město, obklopené vinicemi,  je jednou z nejkrásnějších kulturních scenérií v Rakousku. S nominací na Světové místo Hertitage Krems je rovnocenná s pyramidami v Gíze, Taj Mahal a Velkou čínskou zdí. Díky kombinaci Dunaje, Waldviertelu a předních vinných teras je možné, zde vypěstovat skvělá vína.

Po staletí byly podmínky v Kremsu a jeho okolí ideální pro výrobu vynikajících vín, včetně vín ryzlink rýnský a veltlínské zelené. U vinařství Johann Müllner se každoroční jedinečnost odráží v povaze vín. "Nechávají každou vinici vyjádřit svou osobnost." Každý ročník zanechává svůj odlišný otisk prstu - minerální vůně, okouzlující ovoce a elegantní styl se staly ochrannými známkami.

Náš sklep se nachází ve starém městě Krems na Körnermarktu. Byl postaven s domem ve 14. století, části sklepení pochází z doby dominikánů z 12. století.  V přízemí budovy byl v roce 1994 vybudován nový sklep s vinným sálem a skladem. Vinařství Johann Müllner o přibližné ploše 190m2, se nachází se přímo v centru Kremsu naproti Domimikanerkirche (Dominikánský kostel) a je jediné v Kremsu, které má celkovou produkci hroznového vína a vlastnictví ve starých městských hradbách.

Tradiční rodinné vinařství Johann Müllner dnes produkuje více jak 750 tisíc lahví vín ročně a my Vám přinášíme výběr vín, se kterými se nebudete nudit.Žádné produkty od výrobce Weingut Johann Müllner nebyly nalezeny....