Luigi Bormioli

Luigi Bormioli - Bardolino, Lago di Garda, severní Itálie

Rodinná firma Luigi Bormioli s dlouholetou tradicí  založila svůj úspěch roku 1946 na nejlepší kvalitě výchozích surovin, nejmodernější výrobní technologii, špičkové vývojové základně odbornosti a profesionalitě svých zaměstnanců spojených s elegancí a italským životním stylem.

Základním kamenem mezinárodního úspěchu Luigi Bormioli je pro Itálii typická kreativita, dobrý italský vkus a neopakovatelný italský design, spojený s odborností a profesionalitou.

Díky vysokému standartu své produkce se stala sklárna Luigi Bormioli významným, špičkovým výrobcem ve svém oboru, sortimentu nápojové skla, zboží pro domácnost a parfumerie.

Z dílny italského výrobce vychází křišťálové sklenice a poháry z materiálu bez obsahu olova tažené z jednoho kusu roztavené hmoty zaručující specifické fyzikální vlastnosti skla.

Jedná se o absolutně transparentní a robustní sklenice s originálními vlastnostmi, které jsou srovnatelné se znaky ruční výroby.

Design a linie byly vyvinuty tak, aby umožnily převedení vína ke specifickým místům na jazyku a dovolily tím každému co nejlépe vychutnat zážitek z vína. Ke spokojenosti znalců vína, jejich požadavkům a pozornosti jsou k dispozici různé formy skla na různé typy vína. Tenká hrana skla zaručuje příjemný pocit na rtech a dělá degustaci ještě příjemnější.

V roce 2007 přichází sklárna Luigi Bormioli, po několika letech vlastního vývoje s naprosto novou High-Tech technologii výroby skla pod obchodní značkou  , skla s novými, vyjimečnými chemickými, mechanickými a optickým vlastnostmi.

Lomivost světla, jež umožňuje vidět barvu vína zcela nezkreslenou,   je materiál téměř dokonale propouštějící světlo, sklo je průhledné a čiré. Při použití vinného skla Luigi Bormioli je tedy možné hodnotit celé barevné spektrum vína. Hutnost a pevnost sklenice a také její zvučnost je typickou vlastností křišťálového skla.

Výrobky ze skla   mají velkou schopnost pohlcovat mechanické nárazy. Vynikající chemická homogenita je další vlastností, díky němu sklenice po 4000 cyklech mytí nevykazuje viditelné změny a zachovává si původní vlastnosti. Vysoké mechanické odolnosti je docíleno zesílením kalichu po jeho obvodu, který je vidět i pouhým okem.

Tenká tažená nožka s vysokou pružností .

Plochý spodek nožky, jejíž průměr byl přesně vypočítán, aby zajistil vysokou stabilitu a  ulehčil uchopení sklenice.

Stěny číší s velkým povrchem, který napomáhá a urychlují odvod kysličníku uhličitého a současně jejich tvarování způsobující koncentraci aroma a jeho rozšíření k hornímu okraji sklenic.

Správným poměrem mezi váhou číše a stopkou je zajištěno snadnější a jemnější otáčení sklenice. V číši rozhoupané víno nese vlastní aroma k jeho nejlepšímu projevu.

A v neposlední řadě je to extra jemný, laserem broušený okraj sklenic, který zaručuje vynikající požitek z vína již při prvním kontaktu.

Z těchto jedinečných vlastností vychází kolekce nápojového skla pro vinaře ACCADEMIA LUIGI BORMIOLI splňující požadavky profesionálů. Tento sortiment výrobků z bezolovnatého foukaného křišťálového skla se vyznačuje vysokou rezonancí, zářivým vzhledem, průzračností a transparentností. Základní design těchto výrobků splňuje nejnáročnější profesionální požadavky a je vhodný i pro náročné milovníky vína s vytříbeným vkusem.

Značka Academia Luigi Bormioli se prezentuje jako symbol kvality výrobků sklárny a je základem světové proslulosti značky Luigi Bormioli.

„5 hvězdičkové“ výrobky z dílny Luigi Bormioli...

 

  • design
  • transparentnost
  • rezistence
  • funkcionalita
  • kvalita

 ....se ve chvíli zakoupení těchto výrobků, stávají součástí Vašeho života.

 

330
129013301290

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem