Bottega Spa

Vinařství Bottega Spa – Toskánsko, Veneto & Friuli-Venezia Giulia, Itálie

Čtyři století vášně pro vinařství.

Bottega figuruje ve světě vín a grappy od 17. století, kdy jejich předkové pěstovali révu jako nájemní farmáři.
Praotec Andrea Bottega, v roce 1635 pěstoval révu na jednom z nejkrásnějších míst na světě: na kopcích poblíž Molinetto della Croda v Refrontolo. Bottega byli původně nájemci hrabat Collalto, když se jim podařilo získat svobodu, začali hospodařit na vlastní zemi.

V roce 1977 založil Aldo Bottega spolu se svou manželkou Rosinou společnost "Distilleria Bottega" v Pianzano di Godega (provincie Treviso). Aldo Bottega rozšířil vášeň svého otce na grappu a vyvinul kreativní technické inovace. Jeho vnitřní podnikatelský duch ho vedl k založení vlastní palírny.

Po smrti zakladatele v roce 1983 se ředitelem společnosti stal jeho syn Sandro a s podporou jeho sestry Barbary a bratra Stefana se během několika let Distilleria Bottega začala dostávat do povědomí, a to díky inovativnímu destilačnímu systému a snížení obsahu alkoholu v grappě, díky čemuž byla měkčí a jemnější.

Distilleria Bottega se v roce 2007 stěhuje do městečka Bibano di Godega di Sant’Urbano, 50 km od Benátek, nedaleko městečka Conegliano ve Veneto oblasti. Areál se nachází v krásném velkém statku ze 17. století mezi 10 hektary vinic, zrekonstruovaném podle nejmodernějších ekologických kritérií.

Ve znamení rodinné tradice vzniká roku 1992 také vinařství, které se přidává k lihovaru, čímž se společnost dostává na trh s vínem.
Vína a likéry Bottega dodnes obdržely 280 různých ocenění jejich produkty lze nalézt ve 132 zemích, v nejdůležitějších bezcelních obchodech a leteckých společnostech.

92
12521921252

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem