Ca di Rajo

Vinařství Ca’di Rajo – San Polo di Piave, severní Itálie, oblast Veneto

Ca' di Rajo z oblasti Veneto, rodinné vinařství založené roku 1931 zakladatelem Marino Cecchetto, je ponořené do údolí a obklopené vinicemi, která jsou vhodná pro produkci jak tichých, tak šumivých vín. Vinařství, postavené v moderním stylu, ale respektující tradiční architekturu oblasti Piave, je vybaveno moderními zařízeními pro vinařství. Míchání historie a tradice území s inovacemi, pečlivé a zručné ruce přeměňují plody země na vysoce kvalitní vína.

Vinařství Ca' di Rajo se více a více ztotožňuje s vývojem a výrobou autochtonních (původních) odrůd vinné révy provincie Treviso. Jedním z těchto vín je Prosecco Superiore di Conegliano Valdobbiadene DOCG, který se nachází mezi mírnými kopci na území, kde se setkávají staré tradice a inovace.

Metoda Bellussera

Toto vinařství ještě stále používá starodávnou metodu Bellussera, pro pěstování některých odrůd vinné révy, jež je založená na rentgenovém systému, obvykle běžném v regionu Veneto. Systém byl vynalezen na konci 19. století bratry Bellussi z Tezze di Piave při pokusu porazit plíseň. Bellussera se skládá ze struktury, ve které jsou čtyři metry vysoké sloupy spojeny železnými kabely uspořádanými v paprscích. Každý sloup podporuje čtyři keře vinné révy umístěné ve vzdálenosti 2,50 m od sebe. Z každé vinné révy vznikly trvalé tažně, které rostou nakloněné nahoru a diagonálně do pruhu, tvoří systém paprsků.

Ačkoli se tento systém již dnes skoro nepoužívá, protože byl nahrazen jinými způsoby umožňujícími mechanický sběr, vinařství Ca'di Rajo stále získává velkou část své produkce z takto pěstovných vinic, která mají svou tradici, hodnotu a jedinečnost. Toto dědictví je naprosto zachováno, jelikož je základem identity tohoto vinařství. Z těchto, dnes téměř devadesátiletých vinic, zahájili cestu k budování velikosti své budoucnosti. Při návštěvě tohoto vinařství, nepromarněte šanci shlédnout tyto okouzlující vinice vykultivované pomocí této vzácné metody.

Vinařství Ca' di Rajo nyní vede vnuk zakladatele Simone Cecchetto a společně se svojí matkou Sandrou de Giusti vytváří a koordinují moderní tvář rodinné firmy.

Dnes společnost produkuje 3 milióny lahví vín ročně. V naší nabídce naleznete opravdu širokou škálu jejich skvělých tichých a šumivých vín, a to v různých cenových hladinách.

59
13301591330

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem