Weingut Blaha

Weingut BLAHA – Röschitz, severní Rakousko, oblast Weinviertel

Tradiční rodinné vinařství Blaha se nachází v městečku Röschitz v severní části spolkové země Dolní Rakousko v regionu Weinviertel. Vinařství Blaha nyní vede Martin Blaha (jeho děda, také vinař, byl původem Čech) a i pro něj se stalo víno jeho vášní a srdeční záležitostí.

Půda, slunce a vinaři dělají víno. Röschitz nabízí půdu se zajímavou škálou primárních hornin, písku, vápna a spraší.

Typické pro Röschitz je ovocné, voňavé víno s množstvím čerstvosti a příjemné kyselosti. Grüner Veltliner se velmi dobře daří na místní žulové nebo sprašové půdě. Místní podnebí s horkými letními dny a nízkými dešťovými srážkami není ojedinělé, ale to, co oblast Weinviertelu odlišuje od jiných vinařských oblastí, jsou noční srážky a chladný podzimní vítr.

Weinviertel je se svými 13 000 ha vinic největší vinařskou oblastí Rakouska. Vinice a vinná réva jsou pro mírně kopcovitou krajinu na severovýchod od Vídně stejně charakteristické jako malebné sklepní uličky. Povznesený klid regionu Weinviertel nemohou hektičnost a rychlé životní tempo současnosti nikterak ohrozit. V regionu Weinviertel panuje uvolněná atmosféra, která se obzvlášť dobře snoubí s kulinářským požitkem. Život ve velkém vinařském regionu plyne i za dnešních dnů v souladu s cyklem ročních období. Pohoda a požitek, to je jeho deviza, uspěchanost a stres tady nemají co dělat. Weinviertel je region, který si přeje být objeven. Tomu, kdo mu věnuje svůj čas a chuť, odhalí své skutečné poklady.

Vinařství Blaha produkuje 50.000 lahví ročně, přičemž 90% tvoří bílé víno a 10% víno červené.

Přijměte proto naše pozvání a ochutnejte vína z tohoto regionu a vinařství Blaha, které jsme pro Vás vybrali.

199
2551199255

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem