Weingut Eitzinger

Weingut EITZINGER – Langenlois, severní Rakousko, oblast Kamptal

Tradiční rodinné vinařství umístěné hned na začátku oblasti Kamptal. Idylické místo na kopci u příjezdu do městečka Langenlois, které Vás uvítá v nové moderní degustační místnosti obklopené vinicemi s nádherným panoramatickým výhledem.

Tradice, v dnešní době, získávají stále větší hodnotu, protože trendy přicházejí a odcházejí rychleji a rychleji. Cílem rodiny Eitzinger je vytvořit ucelené spojení mezi osvědčenými a novými metodami. To funguje pouze tehdy, pokud generace spolupracují jako tým a do budoucnosti vedou rodinné vinařství společně. Soudržnost a spoluexistence rodiny Eitzinger je základem, ale také pohonem jejich vývoje.

Protože žijí v přírodě a s přírodou, přikládají velkou důležitost svým vinicím, které jsou daleko od jakéhokoli vlivu na životní prostředí, obdělávány a udržovány podle ekologických principů s pečlivě odvedenou prací.

Umění pěstování různých odrůd na správných místech, kde mohou najít optimální podmínky růstu a zachovat si svou nezaměnitelnou odrůdovou typičnost a jedinečnost, je nejvyšší krédo vinařství EITZINGER. Jejich vinice se nalézají na nejlepších místech v Langenlois. Nejdůležitější zdejší odrůdou je Grüner Veltliner, jež roste na vinicích Steinhaus, Schenkenbichel, Spiegel a Bockshörndl. Jejich Riesling, Sauvignon Blanc a Malvasier pak na vinicích Riede Fahnberg a Chardonnay na vinici Riede Panzaun. Červené víno jako Zweigelt a St. Laurent zraje v lokalitách Werain, Neuberg a Kremsfeld.

Zdravá půda a zdravá réva vinná produkuje ty nejlepší hrozny, což je základem pro vynikající vína. Výjimečné vrstvy půdy tvoří základ pro výjimečné víno. Hnědé půdy s povětrnostními vlivy, neúrodné krystalické primární horniny a hluboké sprašové půdy vedou k vynikající ovocnosti a minerálnosti, stejně jako ke kořenitosti a charakteru vín.

Rodina Eitzinger je hrdá na toto tradiční umístění, protože tvoří základ pro autentičnost jejich vín. Bockshörndl, Käferberg, Dechant, Spiegel, Steinhaus, Thal, Fahnberg či Panzaun patří k nejlepším v Langenlois a byly vytvořeny dvěma lokalitami Riesling Steinhaus, Steinmassl a Schenkenbichl.

Weingut Eitzinger je tradiční vinařství s moderními metodami. S citlivostí, spoustou zkušeností a dovedností Anton Eitzinger spoléhá na opatření podporující kvalitu, a to ať se jedná o ruční sběr hroznů do malých kontejnerů, různé odrůdy, jemné zpracování hroznů, řízená fermentace, pečlivá fáze zrání a zrání v nerezové nebo dřevěných sudech či optimální doba plnění lahví.

Rodinný podnik převzala mladší generace, a to v čele s Ing. Antonem Eitzingerem (zvaným „Tonori“, po něm se jmenuje skvělé ročníkové víno Zweigelt Tonori). S obchodem, prezentacemi a degustacemi se neobejde bez pomoci své manželky Nadji a stejně tak jako s chodem v zázemí vinného sklepa či při vlastní vinifikaci vín s oběma jeho rodiči, vinaři s vášní - Antonem a Adelheidou.

Vinařství Eitzinger produkuje 150 tisíc lahví ročně, přičemž 70% tvoří bílé víno a 30% víno červené.

199
4401199440

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem