Moak

Webová stránka značky: Moak
 


Společnost 
Caffè Moak se od svého založení v sicilském městě Modica v roce 1967 zabývá zejména pražením a distribucí kávy. Během bezmála šedesáti let v oblasti pražení a distribuce kávy, představil Moak svou kávu mnoha zemím, ale pouto s místem vzniku a původními tradicemi přetrvalo.

To, co z Moak dělá kvalitní značku "vyrobeno v Itálii", je pečlivý výběr káv i jedinečný pražící proces, který umožňuje respektovat organoleptické vlastnosti každého kávového zrna, a nabídnout tak klientům potěšení ze skutečného italského espressa, ať už v baru, doma nebo v kanceláři.

Caffè Moak operuje z vlastního ekologicky zaměřeného business komplexu o rozloze 10 000m2. Energii získává ze solárních panelů, kterými je celý komplex pokrytý, a pochlubit se může i příjemným a velmi prostorným pracovním prostředím v prosklených částech komplexu.

Něco málo o kávě
Kávová zrno, ze kterého se pražením a mletím získává káva, pochází z kávovníku (coffea) z čeledi mořenovité (rubiaceae). Kávovníky jsou stálezelené keře a stromy více než 80 druhů. Pouze dva druhy mají komerční využití, a to kávovník arabský (coffea arabica) a kávovník statný (coffea canephora), více známé jako Arabica a Robusta

Jako první se pěstoval kávovník Arabica a dnes je kultivace jeho rozmanitých odrůd rozšířena po celém světě, např. odrůdy s nízkým obsahem kofeinu, ale stále se silnou vůní a příjemně nakyslou chutí. Kávovník Robusta je více odolný vůči škůdcům a klimatickým podmínkám jako jsou vysoké teploty a hojné srážky. Jeho žlutá až žlutohnědá zrna vytváří základ pro  kávu se silnější a plnější chutí a vyšším obsahem kofeinu.

 

239
6991239699

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem