Weingut Hirtl

Rakouské vinařství Weingut Hirtl - Poysdorf, Niederöstereich, oblast Weinviertel

Poysdorf leží uprostřed zvlněných kopců severního Rakouska v oblasti Weinviertel, které společně s úrodnými sprašovými půdami a spoustou slunečního svitu poskytují ideální podmínky pro pěstování Grüner Veltliner. Vinařství Hirtl pěstuje Veltiner, který miluje středně těžké až lehké a ne příliš suché půdy. Třetina vinic tohoto vinařství tvoří Kirchberg, který je ideálním místem pro tuto odrůdu. Chardonnay nejlépe roste na půdách s vyšším obsahem vápníku a dostatečnou schopností zadržovat vodu, zatímco hrozny červeného vína Zweigelt preferují hluboké půdy bohaté na živiny. Respektování vlastností půdy dává vínu individuální výraz a osobnost.

Původní odrůda ve Weinviertelu je Grüner Veltliner s nejvyšší apelací označenou "Weinviertel DAC". Vinařství Hirtl proto nabízí široké spektrum těchto řízných Veltlinerů, neboť jen několik vinařství mezi kopcem Manhartsberg a řekou March, takové umí.

Staré místní pořekadlo praví: "Každý vinař v Poysdorfu, by měl vlastnit vinici na Kirchbergu". Je to pravděpodobně proto, že tento svah se vzdušnou sprašovou půdou a jemným štěrkem, byl vždy vysoce kvalitní a vyhledávanou lokalitou, zejména pro Grüner Veltliner. Vinařství Hirtl zde pěstuje Grüner Velltiner Weinviertel DAC Kirchberg a Grüner Veltliner Weinviertel DAC Franz.

Na vrchu vinic Waldberg dosahuje Grüner Veltliner více těla a hustoty s intenzivní vůní broskví a koření na patře. To je způsobeno obsahem hlíny ve sprašové půdě a díky jižním svahům je tak možné docílit vysoké úrovně zralosti hroznů. Proto se zde pěstuje rezerva Grüner Veltliner Weinviertel DAC Waldberg.

Dalšími vinicemi, kde Weingut Hirtl pěstuje své veltlínské zelené je nejvýše položený kopec Bürsting - složený z jemné směsi písku a Hermannschachern - jako nejstarší zdokumentovaná vinice Poysdorfu - rozkládající se na jižním svahu pod lesy. Weißer Berg a Rösslberg jsou kopce s písčito-hlinitými půdami s množstvím vápníku, které jsou vhodné pro pěstování Chardonnay, Pinot Blanc a Yellow Muscat.

Na horkém svahu vinic Veigelbergu najdete idelání místo pro odrůdy červeného vína. Mírný spraš a jižní zarovnání přinášejí šťavnaté ovoce a čerstvou kyselost.

Weingut Hirtl - 300 let tradice, silné angažovanosti v oblasti kvality a ducha moderní bon-vivantní kultury (požitkářské - gurmánské). Vinařství Hirtl je jedno z hlavních v oblasti Weinviertelu. Originální původ, špičková kvalita a osobní přístup vinařů Andrey a Martina Hirtl bylo posláním rodiny už v době jejich převzetí vinařství v roce 2001.

Poté, co Martin Hirtl dokončil vinařské vzdělání, převzal vinařství od svého otce v roce 2001. Od té doby zavádí nové myšlenky a procesy, které přizpůsobují vinařskou tradici rodiny, aby uspokojili náročné požadavky klientů a zaměřily se na zvýšení standardů kvality.

Jeho manželka Andrea se svým obchodním vzděláním je nejen jeho oporou, ale i zodpovědnou osobou pro marketing a prodej vín. Společně s jejich dvěma syny Christianem (2004) a Markusem (2006), bude rodina vinařskou tradicí žít i nadále.

Vinařství Hirtl produkuje 100.000 lahví ročně, přičemž 75% tvoří bílé víno a 25% víno červené.

Rádi bychom Vám představili výběr skvělých bílých vín z jejich produkce v podobě několika variací odrůdy Grüner Veltliner, Riesling, Weissburgunder, Chardonnay Soleil a červených vín jako je Zweigelt nebo Blauburger.

 
155
2851155285

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem