Domus PictA

Domus PictA – Valdobbiadene, severní Itálie, oblast Valdobbiadene

Původní a inspirativní vila, jež je vyobrazena na etiketách láhví Prosecco z vinařství Domus-PictA, je dnes, po téměř 100 let domov pro rodinu Spagnol.

Dům se tyčí na kopci, pod nímž se vine řeka Piave. Jeho fresky a historie jsou plné událostí z roku 1900. Vila, která přežila světové války, byla v 80. letech renovována rodinou a oživila tak krásu dech beroucích dekorací italského malíře Guido Cadorina.

Psal se rok 1923, kdy byl Cadorin pověřen vytvořením fresky farnost Vidora (Znamení vzkříšení anděla). Umělec proto připravil návrh „sgraffito“ výzdoby (pozn. renesanční technika omítkové úpravy povrchů staveb) na všech stěnách vily s freskovým vlysem pod střechou zobrazujícím čtyři roční období. Inspirován, Veneto tradicí, vytvořil dílo, které získalo důležitý úspěch a zdůraznilo půvabný obraz charakteristický pro celou budovu. Vynalezl „sgrafito“ na sépiovém pozadí s odstíny zelené a žluté země. Z těchto počátků, hlubokých historických kořenů a Veneto tradice, se rodina Spagnol rozhodla, že je čas sdílet svou lásku a vášeň pro Prosecco.

Kresba obrazu - domus picta („malovaný dům“ v latině) tak plně ztělesňuje nově zrozené vinařství.

Spojení s historií, přírodou a uměním je hmatatelné, takže bylo logické začít tím, že rozvinuli to, co vždy dělali jen pro zábavu a přátele a využili vše, co tvořili od roku 1861, kdy byla sjednocena Itálie. Na oslavu tohoto data, tak významného pro kreativitu, dobré jídlo a design, vzniklo Domus-pictA, dnes vinařství, které zahrnuje historii a tradici Itálie.

Domus-PictA může být dneska považováno za mladé vinařství, ale jeho kořeny sahají až do roku 1848, kdy Nonno Oni Spagnol objevil svou vášeň pro víno, lásku k Proseccu a radost z pěstování révy. Tato vášeň se předává po následující generace.

Nové sídlo vinařství je náležitě zrekonstruovaným úctyhodným architektonickým dílem, které rozkvétá v samém srdci výroby Prosecco ve Valdobbiadene. Zařízeno nejnovějším vybavením se láskyplně stará o schopné a zkušené techniky. Má nyní devět vysoce kvalitních produktů na střední a vysoké úrovni.

Dnes společnost Domus-PictA produkuje bezmála 800 tisíc lahví vín ročně a my Vám tak můžeme nechat ochutnat famózní Prosecco v nejvyšší apelaci DOCG z oblasti Valdobbiadene.

115
182111151821

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem