La Delizia

Viticoltori Friulani LA DELIZIA – východní část severní Itálie, oblast Friuli

Příběh o Viticoltori Friulani La Delizia je příběh předvídavosti, vášně, úsilí a tradice v regionu Friuli. Dne 7. května 1931 bylo podepsáno Memorandum o sdružení kooperačního sklepa Tagliamenta, dnes Friulian Viticoltori La Delizia. Příběh, který začíná s majitely pozemků, kde je víno stále považováno za bohatství. V té době se 70 průkopníků rozhodlo spojit své síly s velkými družstvy a započalo tak novou éru spolupráce v této oblasti.

O padesát let později - v roce 1981 vzniká i nová stáčírna na výrobu šumivých vín a od 90. let vyváží na trh západní Evropy, Kanady a USA (kde se v letech 1990-2000 vyváží asi 60% zde vyrobeného vína). Během tohoto desetiletí se společnost Vini Delizia rozšířila také v Rusku, Číně, v pobaltských státech a obecně v celé východní Evropě.

Píše se rok 2000 a zvýšená pozornost se věnuje podpoře odborné přípravy zaměřené jak na členy družstva, tak na operátory, aby se zlepšily kultivační a zpracovatelské postupy zaměřené na plné respektování člověka a životního prostředí.

Aby společnost Cantina Vini La Delizia uspokojila narůstající požadavky trhu a současně zajistila jakost a bezpečnost produktu pro spotřebitele vína, uskutečnila v roce 2013 důležitý nákup: nové zařízení pro plnění do lahví. To umožňuje zvýšit svou výrobní kapacitu o 10 000 láhví za hodinu pro šumivé víno a 14 000 lahví za hodinu pro tichá vína. Využívajíc tak nejnovější technické řešení pro úsporu energie, za pomocí sofistikovaného automatického řízení systému a řízení elektroniky.

V roce 2016 vinařství slaví 85. výročí svého založení a zdvojnásobuje svou sílu otevřením nového výrobního závodu v Orcenico Inferiore - Zoppola. Casarsa della Delizia vede ke konsolidaci největšího vinařského zařízení v oblasti Friuli Venezia Giulia a jednoho z největších v Itálii. Na ploše 11 000 m2 společnost Wines The Delight provozuje vinifikaci 90 000 hektolitrů Pinot Gris a Prosecco, a to díky moderní a inovativní výrobě vína a jeho skladování.

Dnes společnost produkuje 25 miliónů lahví vín ročně a my Vám přinášíme selekci vín, která Vás osloví cenou i kvalitou.

119
2451119245

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem