Akce Doporučujeme
  • 1 z 4
 

Riesling Marie Steinmassl DAC Reserve Fantastický riesling z Rakouska

Neohodnoceno
 
Dostupnost Skladem (10 ks)
Běžná cena 350 Kč
Ušetříte 70 Kč (–20 %)
280 Kč
   
Značka Weingut Eitzinger
Kategorie Rakousko
 

Riesling Marie Steinmassl DAC Reserve se vyznačuje čerstvostí, zralými citrusovými plody a smyslností šťavnatých broskví. Harmonická textura a oživující kyselost z něj činí prvotřídní Riesling s vynikajícím potenciálem pro archivaci.

Toto víno pochází z nejnovějších a nejlepších vinic Steinmassl, kde se shlukují ruly, slída břidlice, hnědá a krystalická hornina, které společně dovytváří tento fantastický Ryzlink rýnský.

Vhodný k uzenému, tučnějším pokrmům, ale i lehké úpravě drůbeže či rybám.

Zkratka DAC znamená "Districtus Austriae Controllatus", což je v překladu označení "kontrolovaného rakouského původu". Označením Kamptal DAC jsou opatřena vína od ročníku 2008. Znamená to, že se jedná o kontrolované a kvalitní rakouské víno pro daný region. Pro region Kamptal je označení Kamptal DAC nebo Kamptal DAC Reserve možné pouze pro odrůdy Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) a Riesling (Ryzling rýnský). Základním kritériem označení Kamptal DAC je splnění veškerých náročných kritérií. Tato vína před označením podléhají degustační zkoušce, při které odborná komise posuzuje nejen splnění vysoké kvality, ale též posuzuje, zda-li odpovídá regionálně typickému chuťovému charakteru. Při této zkoušce musí degustátoři komise uznat posuzovanému vínu jakostní úroveň Kamptal DAC.

Zavedla se také apelace Kamptal DAC Reserve. Tato vína jsou suchá, peprnější, výraznější, vyzrálejší, vyznačují se hutnou strukturou, dlouhou dochutí a osobitostí. Přípustný je i jemně botrytický až dřevnatý tón. Minimální obsah alkoholu je 13%. Žádost o udělení DAC Reserve nesmí být podána před 1. červencem roku následujícícho po sklizni a během odborné degustace, pak musí komise souhlasit s tím, že posuzované víno lze ze senzorického hlediska úvést na trh s apelací DAC Reserve.

  • Obsah alkoholu 13 %
  • Zbytkový cukr 5,1 g/l
  • Kyselina 5,8 g/l
  • Servírování při 10-12°C
  • Typ vína: Tiché víno
  • Suché
  • Zěmě: Rakousko, oblast: Kamptal DAC Reserve
  • Vinařství Eitzinger

Ocenění:
2022 Falstaff Magazin Österreich 2022, 92 bodů (ze 100)
2019
Falstaff Magazin Österreich 8/2019, 92 bodů (ze 100)

Hmotnost 1.27 kg