Akce
  • 1 z 4
 

Grüner Veltiner Ried Kirchberg Weinviertel DAC Silný peprný veltlín

Neohodnoceno
 
Dostupnost Skladem (24 ks)
Běžná cena 220 Kč
Ušetříte 65 Kč (–29 %)
155 Kč
   
Značka Weingut Haimer
Kategorie Rakousko
 

Grüner Veltliner "Ried Kirchberg" Weinviertel DAC je intenzivní, silné, voňavé, kořenité veltlínské zelené s chutí zeleného pepře a dlouhou dochutí.
Po sklizni jsou zralé hrozny jemně zpracovány a krátce macerovány. Kvašení probíhá při 17°C v nerezovém tanku.

Hodí se k různým úpravám kuřecího a telecího masa.

Zkratka DAC znamená "Districtus Austriae Controllatus", což je v překladu označení "kontrolovaného rakouského původu". Označením DAC jsou od roku 2003 (tj. vína ročníku 2002) opatřena kontrolovaná, kvalitní rakouská vína pro daný region. Pro region Weinviertel je označení Weinviertel DAC nebo Weinviertel DAC Reserve možné pouze pro odrůdu Grüner Veltliner (Veltlínské zelené). Základním kritériem označení Weinviertel DAC je splnění veškerých náročných kritérií. Tato vína před označením podléhají degustační zkoušce, při které odborná komise posuzuje nejen splnění vysoké kvality, ale též posuzuje, zda-li odpovídá regionálně typickému chuťovému charakteru. Při této zkoušce musí minimálně pět ze šesti degustátorů komise uznat posuzovanému vínu jakostní úroveň Weinviertel DAC.

Od roku 2009 se také zavedla apelace Weinviertel DAC Reserve, která symbolizuje úspěch a sílu Weinviertelu. Tato vína jsou suchá, peprnější, výraznější, vyzrálejší, vyznačují se hutnou strukturou, dlouhou dochutí a osobitostí. Přípustný je i jemně botrytický až dřevnatý tón. Minimální obsah alkoholu je 13%. Žádost o udělení DAC Reserve nesmí být podána před 15. březnem roku následujícícho po sklizni a během odborné degustace, pak musí čtyři ze šesti degustátorů komise souhlasit s tím, že posuzované víno lze ze senzorického hlediska úvést na trh s apelací DAC Reserve.

  • Obsah alkoholu 12,5%
  • Zbytkový cukr 1,2 g/l
  • Kyselina 4,8 g/l
  • Servírování při 10-12°C
  • Typ vína: Tiché víno
  • Suché
  • Země: Rakousko, oblast: Weinviertel DAC
  • Vinařství Haimer

Ocenění:
2019 Weinparade v Poysdorfu, 1. místo
2019 AWC International (Austrian Wine Challenge), 1. místo
2019 NÖ (Niederösterreich) WEIN PRÄMIERUNG, 1. místo
2018 Weinparade v Poysdorfu, 1. místo
2018 NÖ (Niederösterreich) WEIN PRÄMIERUNG, 1. místo
2012 4 z 5 Gläsern v magazínu WEIN-GUIDE Austria – vyhodnoceno jako jedno z nejlepších bílých vín v Rakousku

Hmotnost 1.5 kg