• 1 z 5
 

Prosecco Rosé DOC Brut San Simone Originál růžové prosecco

Neohodnoceno
 
Dostupnost Skladem (15 ks)
290 Kč
   
Značka San Simone
Kategorie Prosecco
 

NOVINKA!! Prosecco Spumante Rosé DOC Brut je první růžové Prosecco z vinařství San Simone, jež je vyrobeno z 85% hroznů Glera a 15% hroznů Pinotu Noir (Rulandské modré).

Světle růžová, hedvábná zářící barva. Elegantní, komplexní, čerstvá a ovocná vůně s lehkými tóny ostružin a borůvek doprovázené delikátním aroma čerstvého citrusového ovoce. Jemné a trvalá perzistence s dobrým dozvukem v ústech. Na patře lehké, bohaté s extrakty kyseliny, pozoruhodné s jemnou osobitostí připomínající divoké bobule a citrusové plody.

Sklizeň hroznů Glera probíhá v druhé polovině září, Pinotu Noir o něco dříve v první polovině září.

Hrozny Pinot Noir se drtí, odstopkují a následně velmi krátce macerují i se slupkami v ocelových nádržích, čímž výsledný produkt získá svou barvu. Po ustálení a dekantaci začíná první přísně kontrolovaný proces kvašení. Víno se poté opět dekantuje, aby se od něj oddělily kvasinky a zůstává tak až do druhé fáze kvašení.

Hrozny Glery se odstopkují a následně velmi  jemně stlačují, tzv. bílá fermentace probíhá po dobu 10 dní v tancích z nerezové ocele při teplotě 16-18°C. Tak je víno stařeno do doby šumivého procesu.

Šumivý proces druhého kvašení
se provádí v nádržích z nerezové oceli, kde víno kvasí přibližně 30 dnů za pomoci vybraných kvasinek při konstantní teplotě mezi 14-16° C. Po dosažení požadovaného tlaku 6 barů se produkt ochladí (–4° C), aby se fermentace zcela zastavila a stabilizovala. Víno se udržuje po dobu nejméně 3 měsíců při kontrolované teplotě 8-10°C, aby se podpořilo přirozené stárnutí při kontaktu s kvasinkami. Po dokončení této fáze následuje filtrace a izobarické plnění.

Ideální jako aperitiv, výborný s lososem, humrem, krevetami nebo k japonské kuchyni.

Vhodné pro vegetariány a vegany.

  • Obsah alkoholu 11,5%
  • Zbytkový cukr 10,5 g/l
  • Kyselina 6,3 g/l,
  • Teplota servírování 4-6°C
  • Typ vína: Růžové šumivé víno, apelace DOC
  • Brut - suché
  • Země: Itálie, oblast Friuli-Venezia Giuli
  • Vinařství San Simone

 

Ocenění:
2021 - Falstaff 92 bodů ze 100
2021 - Bronze Medal - Decanter World Wine Awards

 

 

Hmotnost 1.7 kg