• 1 z 4
 

Weinviertel DAC Vyzkoušejte nejvyšší apelaci z Weinviertelu

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na dotaz
255 Kč
Značka Weingut Blaha
Kategorie Rakousko
 

Grüner Veltliner Weinviertel DAC. Ochutnejte výborný Grüner Veltliner s nejvyšší apelací DAC v oblasti Weinviertel. Světle zelená až zeleno-žlutá barva, svěží, dobře pitelné víno s nádechem zeleného pepře, medu zelených jablek a hořkých mandlí. Grüner Veltliner z rakouského Vinařství Blaha je sázka na jistotu!

Vhodný k denní konzumaci či k lehkým salátům, se slanými předkrmy a studenými masy.

Zkratka DAC znamená "Districtus Austriae Controllatus", což je v překladu označení "kontrolovaného rakouského původu". Označením DAC jsou od roku 2003 (tj. vína ročníku 2002) opatřena kontrolovaná, kvalitní rakouská vína pro daný region. Pro region Weinviertel je označení Weinviertel DAC nebo Weinviertel DAC Reserve možné pouze pro odrůdu Grüner Veltliner (Veltlínské zelené). Základním kritériem označení Weinviertel DAC je splnění veškerých náročných kritérií. Tato vína před označením podléhají degustační zkoušce, při které odborná komise posuzuje nejen splnění vysoké kvality, ale též posuzuje, zda-li odpovídá regionálně typickému chuťovému charakteru. Při této zkoušce musí minimálně pět ze šesti degustátorů komise uznat posuzovanému vínu jakostní úroveň Weinviertel DAC.

Od roku 2009 se také zavedla apelace Weinviertel DAC Reserve, která symbolizuje úspěch a sílu Weinviertelu. Tato vína jsou suchá, peprnější, výraznější, vyzrálejší, vyznačují se hutnou strukturou, dlouhou dochutí a osobitostí. Přípustný je i jemně botrytický až dřevnatý tón. Minimální obsah alkoholu je 13%. Žádost o udělení DAC Reserve nesmí být podána před 15. březnem roku následujícícho po sklizni a během odborné degustace, pak musí čtyři ze šesti degustátorů komise souhlasit s tím, že posuzované víno lze ze senzorického hlediska úvést na trh s apelací DAC Reserve.

  • Obsah alkoholu 12,5%
  • Zbytkový cukr 1 g/l
  • Kyselina 5,5 g/l
  • Teplota servírování 10°C
  • Typ vína: Tiché víno
  • Suché
  • Země: Rakousko, oblast: Weinviertel
  • Vinařství Blaha

Ocenění:
2020 Grand test vín z oblasti Weinviertel DAC magazínu Wine & Degustation 06/2020, 18. místo (82,63 bodů ze 100)

2019 NÖ Prämierung 2019 "FINALIST"

Hmotnost 1.34 kg